Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Trening Mentalny na Telefony Samsung i inne z Androidem (Opinia po pierwszych testach))

Jest to druga część recenzji Flow od Pawła (pierwsza część tutaj):

Za mną pierwszy dzień testów i treningów z biofeedbackiem Flow HRV, więc mogę podzielić się Wami moimi pierwszymi spostrzeżeniami i wrażeniami.
Zapraszam zatem do pierwszej recenzji gier i ćwiczeń.
Zaczynamy!!!

Biofeedback na Androida - Ekran Powitalny

Po wczytaniu programu pierwsze planszą jaka wczytuje się użytkownikowi to ekran o nazwie flow trening.

Biofeedback na Androida HRV

Trzeba przyznać że futurystyczny wygląd ekranu głównego przyciąga wzrok a epicka muzyka sprawia że możemy się poczuć się jakbyśmy przenieśli się wczasy przyszłości.

Na pierwszym ekranie widać kilka mniejszych ekranów na których możemy na bieżąco monitorować dane naszego rytmu serca. Program również poinformuje nas kiedy uzyskujemy stan nazwany przez twórce programu stanem „flow”.

Biofeedback na Androida - Trening Oddechowy

Przesunięciem palca w lewo zmienimy plansze naszym oczom ukaże się trening oddechowy wraz z sugestiami mogącymi pomóc nam uzyskać stan rozluźnienia i relaksu. Oprócz bardzo przejrzystej ja z tej grafiki wsparcie będzie płyną również z głośników ponieważ do całego treningu dołączony jest głos lektora który przeprowadzi nas przez cały cykl oddechowy!

Biofeedback na Androida - Trening Oddechowy Wersja 2

Kolejne przesunięcie palca w lewo i naszym oczom ukazał się okrąg wraz z niebieskim akcentem (wodą) w dolnej części. Celem treningu czy też gry jest wypełnienie cały do okręgu wodą. Wypełnienie okręgów woda jest zależne tylko od tego w jaki sposób oddychamy ale przede wszystkim od tego w jakim stanie się znajdujemy. Pogłębiając stan relaksu i rozluźnienia okrąg zapełnia się powoli wodą. Całemu ćwiczeniu towarzyszy przyjemna muzyka która dodatkowo ułatwia nam wejście stan relaksu.

Biofeedback na Androida - Trening Oddechowy Zakończenie

Na końcu samego ćwiczenia czeka nas nowa nagroda niespodzianka 🙂

Biofeedback na Androida - Ćwiczenie na Koncentrację

Jesteśmy już rozluźnieni więc w naturalny sposób przesuwamy palcem w lewo a naszym oczom ukazuje się płonąca świeczka. Głos lektora informuje nas że jest to ćwiczenie medytacyjne a naszą uwagę kierujemy na płomień świeczki. Istotny jest tu również oddech i sugestie medytacyjne zawarte w treści które wypowiada lektor. Całe ćwiczenie ma również charakter wizualizacji wielo-zmysłowej która jest możliwa dzięki sugestią spokojnie wypowiadanym przez lektora.

W relaksie i spokoju kończę dzisiejsze treningi i zachęcam Was do pogłębiania wiedzy o sobie.

Niech moc relaksu będzie z Wami!!!

 

 


Opis systemu Flow HRV i możliwość zamówienia tutaj.Co Ty o tym myślisz?

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza