Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Relaksujące Odłgosy Natury

Coś na relaks i sen. Ogłosy natury w połączeniu z magicznymi ujęciami pełni księżyca.

Prosta (i Bezpłatna) Pomoc na Lepsze Skupienie

Biały szum działa poprzez redukcję różnicy między dźwiękami tła a wszelkimi pojedynczymi dźwiękami, takimi jak hałas ulicy lub biura. Ułatwiając skupienie się lub nieprzerwany sen maskując dźwięki otoczenia.

Bezpłatnie 10 godzin nagrania szumu (bez reklam w trakcie) na YouTube. Po prostu sam szum i czarny ekran:

Jak Zwalczyć Stres – Wywiad z Kardiologiem i Pediatrą

Garść odpowiedzi na pytania gości Relaksacja.pl. Dziękujemy! Piszcie kolejne pytania, będziemy publikować nowe nagrania

Stone: Komputerowy Dodatek Uczący Medytacji (Video Recenzja)

Zapraszamy do nauki medytacji i innych metod na stres wspomaganych biofeedbackiem Stone!

[Zobacz więcej →]

Odpowiem Na Twoje Pytania o Metodzie Biofeedback (Na Żywo)

Zapraszamy na środę 12-08 na godzinę 20.

Video na żywo (za pośrednictwem naszego kanału na YouTube).

Zapraszamy do zadawania pytań!

Przykład Medytacji Prowadzonej Wspomaganej Biofeedbackiem (Video)

Polskie napisy.

[Zobacz więcej →]

Relaksujący Szum Morza na Bezsenność

Biały szum morza maskuje dźwięki tła, pomaga wyciszyć się i zasnąć albo skupić się podczas nauki. Relaksuje i uspokaja.
Nagranie audio z video w rozdzielczości full HD 4k. Zupełnie za darmo 🙂 Polecamy!

Trening Biofeedback: Przykładowa Sesja

[Zobacz więcej →]

Ruszyły Zapisy na Szkolenie Online z Biofeedbacku

To jedyne w Polsce takie wydarzenie.
Poza polskimi prowadzącymi będą sławy ze Stanów Zjednoczonych 🙂

[Zobacz więcej →]

Jak Rozplanować Sesje Biofeedback?

Oprogramowanie biofeedback Stone zawiera zestaw gier treningowych plus dodatkowe ekrany do ćwiczeń. Pytanie: jak zacząć? Jak rozplanować kolejne sesje z biofeedbackiem?

Najlepiej zacząć od sprawdzenia wszystkich gier po kolei. Przetestowania jak działają. Wysłuchania tego, co mówi przewodnik audio w każdym z ćwiczeń. Następnie, wykonania prób samodzielnie, bez przewodnika ponieważ, z pewnością, masz jakieś swoje wypracowane pomysły jak się wyciszyć i skupić. Teraz z użyciem biofeedbacku możesz dokładnie zmierzyć jak one wpływają na Twoje ciało. Która technika działa najszybciej, która wywołuje największy efekt na Twoje fizjologii Twoim myśleniu.

Kolejne sesje możesz planować jak Ci się podoba w kategorii wyboru narzędzi (gier czy ćwiczeń). Kluczowa jest systematyczność. Bez znaczenia czy zrobisz kilka razy jedną grę czy różne. Ważne, aby robić to systematycznie, najlepiej pięć razy w tygodniu po 10 minut.

Jedna gra zajmuje kilka minut, dlatego podczas sesji będzie można wykonać kilka gier. Zwykle, sesja to zagranie w trzy gry.

Po kilku treningach, Ty czy osoba jaką trenujesz będziecie mieć swoje ulubione gry. Dlatego, po prostu, wybieraj ulubioną grę na dany moment. Być może uzależnione to będzie od stanu psychicznego na początku konkretnej sesji. Bardziej coś na relaks czy bardziej na skupienie?

Trenuj w stanie huśtawki emocjonalnej, aby pomóc doraźnie, na uspokojenie, ale też w stanie pełnego spokoju, aby dopracowywać techniki.

Cokolwiek wybierzesz sprawiaj, aby sesje były zabawą i przyjemnością. Jeśli możesz porównuj wyniki z innymi albo ze swoimi z poprzednich sesji. Rywalizacja prowadzi często do zwiększenia treningu.

Pamiętaj jednak: celem tych wszystkich gier nie jest, aby opanować je do perfekcji na komputerze i na tym poprzestać. Zacznij stosować poznane techniki na skupienie i relaks w codziennych sytuacjach, kiedy są Ci potrzebne. Odkrywaj jak zmieniają się Twoje reakcje dzięki treningowi biofeedback. Jak opanowanie stresu, przywołanie spokoju i koncentracji przychodzi Ci z coraz większą łatwością.

Powodzenia i świetnej zabawy!
Marek Jacenko

← Przed


Najpopularniejsze: biofeedback; relaks; trening; mp3; biofeedback hrv; Stone; stres; na stres; szkolenie biofeedback; gry; medytacja; muzyka; relaksacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza; szkolenie; emwave; Blue Watcher