Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Zwiększ produktywność: Jak zaczynać dzień o 5:00

Paczka porad od Kyle Pott (www.lifehack.org) która od ponad roku wstaje równo o 5 rano bez naciskania przycisku „drzemka” nawet raz.

Wiele osób nie może wstawać rano, ponieważ tkwią w złej rutynie. Bez większej potrzeby chodzą spać późno, nadużywają przycisku „drzemka” albo czekają do absolutnie ostatniego momentu aby wstać z łóżka.

Przenieś swój budzik

Trzymanie budzika zbyt blisko łóżka to najpopularniejszy powód, dla czego ludzie nie mogą wstać rano. Jeśli twój budzik jest w zasięgu ręki tworzysz sobie niesłychanie trudną sytuacje.
Polecam abyś umieścił budzik tak abyś musiał całkowicie wstać z łóżka aby go wyłączyć. Ja trzymam budzik w łazience. I to jest doskonale miejsce, aby zacząć dzień. Zdaje sobie sprawę, że to nie jest możliwe w każdym mieszkaniu, ale masz już idee.

Wyrzuć przycisk „drzemka”

Jjeśli chcesz wstawać wcześnie rano przycisk drzemka (w wielu nowoczesnych budzikach) jest mało konstruktywnym rozwiązaniem. Z czasem budzik staje się coraz mniej efektywny. Polecam abyś używał budzika bez tej opcji. A jeżeli już masz budzik z drzemką nigdy nie czytaj instrukcji. Bez wiedzy czy drzemka oznacza 5 czy 20 minut powinieneś mieć wystarczająco motywacji, aby zrezygnować z używania tego dodatku.

Zmieniaj dźwięk budzika

Jeśli ciągle używasz tego samego dźwięku możesz przyzwyczajać się do niego i może stać się on mniej efektywny. Jeśli to możliwe ustaw różne dzwonki dla różnych dni tygodnia albo po prostu zmieniaj często melodie.

Wpadnij w rutynę

Budzenie się każdego dnia o 5:00 jest o wiele łatwiejsze niż od poniedziałku do piątku albo w wybrane dni. Polecam ustawić budzik na 5:00 każdego dnia. Również chodzenie spać o tej samej porze jest istotne aby mieć produktywny poranek. Naucz się jak dużo snu potrzebujesz aby być wypoczętym podczas dnia. Niektórzy ludzie potrzebują 4-6 godzin, inni 7-8.

Miej powód

Miej swój osobisty powód wstawania rano. Wstawanie o 5 jest dużo łatwiejsze jeśli masz radosny plan na poranek, iść pobiegać, zacząć wcześnie prace etc. Polecam znaleźć coś co możesz robić dla siebie rano. Jeśli masz coś co daje Ci radość to będzie dużo łatwiej wstawać. Porównaj to z wyjazdem na wakacje. Prawdopodobnie bez problemu wstajesz rano podczas wakacji.

Moim celem jest zrobić coś przyjemnego co rano, daje mi to energię na cały dzień. Dla mnie dołączenie do wczesno-wstawaczy było świetną decyzją. Czuje się mniej zestresowana, więcej robię, czuje się szczęśliwsza. Jeśli podążysz za tymi wskazówkami ty również będziesz wstawać wcześnie rano.

Masz jakieś swoje wskazówki, jakie zostały pominięte? Co działa najlepiej u Ciebie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.


64 komentarze

Zapraszam do zapoznania się z moim sposobem, który jest niezwykle skuteczny gdyż „budzik” nastawiasz w swojej głowie i budzisz sie naturalnie co jest równoznaczne, że jak wstajesz jesteś już rozbudzony, a nie ze snu wyrwany, jak w przypadku innych metod

http://tricksofmind.pl/2014/10/22/zloty-srodek-na-problem-z-porannym-wstawaniem

Tricksofmind.pl, godz. 10:28

Średnio przydatne rady, ja muszę wstawać o 4.30 i zawsze jest ciężko. Nie jestem zbyt szczęśliwa, nie mam powodów by rano się cieszyć, tylko płakać mi się chce jak mam znów iść do roboty.

Martyna, godz. 18:37

potrzebuje 8 h snu, to bym musiała chodzić spać o 20.30 żeby wstać o 4.30 co jest niemożliwe, a w ciągu dnia ejstem nieprzytomna

Martyna, godz. 18:38

Ja wstaję codziennie o 5:45 – mam powód idę pływać na basenie takich jak ja jest o tej porze cała masa 🙂 , jest trudno wyrwać się z pościeli ale jak trzeba to trzeba. Dla zdrowia warto mieć powód aby porzucić ciepła kołdrę.

Grzegorz, godz. 13:19

Nie wiem jak by to robicie, szczerze, 5 rano to środek nocy, dla mnie wstanie o 9 to nie lada wyczyn- stosuje wszystkie triki opisane w sieci, pije kawę, jem śniadanie i idę dalej spać:(. Kładę się 23- 24 i sama z siebie budzę się ok 13. Aha, byłam w u lekarza, wszystko w normie, zdrowa jak koń. Już nie wiem co ze sobą zrobić:(.

blackauri, godz. 11:13

Warto wspomnieć także o wieczornej rutynie. Można na przykład codziennie przed snem czytać książkę. To bardzo pomaga szybko zasnąć.

trask.life, godz. 00:46

Jest nieliczny odsetek ludzi, którzy potrzebują do snu 6h. Większość potrzebuje go znacznie więcej, średnio 8-9h. Wcześniej wstajesz więcej zyskujesz, to niekoniecznie dobre zdanie. Dobrze się wysypiasz to dużo zyskujesz. Sen jest bardzo, ale to bardzo ważny i skracanie go jest dużym błędem.
Czy wstajesz o 5, bo musisz, bo praca, czy wstajesz o 8, bo możesz po pracujesz od późniejszej godziny.. to chodzi o to, żeby produktywnie wykorzystać dzień i nieważne w jakich godzinach. Wszystko zależy od człowieka.

Iwona, godz. 20:56

Właśnie googluje temat, to chyba jakaś moda co? Zresztą moda nie moda, jeśli to działa i miałbym tą efektywną godzinę tylko dla siebie, to ją chce. Zaczęłam googlować temat poprzeczytaniu postu ma blogu tego faceta http://wojtekwalania.com/index.php/2016/09/09/5-am-club/ i ja w to wchodzę od jutra.

Dawid, godz. 21:56

Ale powody… Dokladnie Martina, kurwa wrzeszczec sie chce, czlowiek jebie gozej niz niewolnik, organizm rozstrojony a oni o powodach…

Gddgjbc, godz. 07:46

A JA WSTAJE JAK MOGE TO 12 a JAK NIE TO o 5 rano i chuj jebać zdrowie <333

IGOR, godz. 23:52

Rewelacja i 100% zgoda. Bardzo do mnie te tipy przemawiają 🙂

Karol Zielinski, godz. 10:45

Sama z siebie budzę się o 5, nie potrzebny mi budzik. Od dzieciństwa tak mam. Tylko, że ma to drobną wadę: zasypiam wcześniej niż większość osób, przez co życie towarzyskie jest mocno utrudnione. 🙂 Ale i tak tego nie potrafię przestawić, nawet jak zasnę później, i tak pobudka o 5. Latem to świetna sprawa: mogę wyjść na spacer albo iść na basen na 6.30. Ale zimą jest średnio przyjemnie, bo ciemno jak w grobie i zimno. Wtedy po prostu się uczę z rana i po kłopocie, a ćwiczenia później, jak się rozjaśni.
Pozdrawiam wszystkich wstających wcześnie! 🙂

Joanna, godz. 06:53

Mam też problem ze wstawaniem. Pracuję nad tym, ale wciąż mam trudności http://nieocenioneopiekunki.com/kto-rano-wstaje-o-idealnym-poranku-i-moim-przyzwyczajeniu/

Krystyna, godz. 17:44

Z natury jerstem raczej nocnym markiem. przekonałam sie jednak ,że wstawanie wczesnie rano daje mnóstwo wspaniałych możliwości. Pod warunkiem ,że nie trzeba wstawac o 5 by zasuwać biegiem do pracy na etacie …

Ula, godz. 08:11

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza