Dwanaście zastrzeżonych programów MindSpa

System Poprawy Wydolności MindSpa® firmy A/V Stim został stworzony by pomóc dorosłym i dzieciom poprawić bystrość i wydolność umysłu.

Dwanaście zastrzeżonych programów MindSpa stworzonych przez wiodącego psychologa klinicznego dr Ruth Olmstead wykorzystuje precyzyjnie dobrane częstotliwości migających świateł wraz ze specjalnymi rytmami. Stwierdzono że przyjemne impulsy zmysłowe pomagają osiągnąć pożądane rezultaty w ciągu kilku sesji.

Program 1 Doładowanie Alfa 10 minut

Program 2 Świetlny Relaks Alfa 22 minuty

Program 3 Głęboki Relaks Alfa I 23 minuty

Program 4 Głęboki Relaks Alfa II 23 minuty

Program 5 Indukcja Theta I 24 minuty

Program 6 Indukcja Theta II 23 minuty

Program 7 Indukcja Theta III 30 minut

Program 8 Indukcja Theta IV 40 minut

Program 9 Wzbogacenie Pamięci 21 minut

Program 10 Wzmocnienie Czynności Poznawczych 22 minuty

Program 11 Wzmożona Koncentracja Dzieci 35 minut

Opis Programów

Program 1 Wzmocnienie Alfa 10 minut

Typ; Niskie beta/średnie alfa 13-10Hz

Ten krótki program pozwala zakosztować relaksujących kolorów i wzorów wraz z uczuciem odprężenia i ożywienia. Może pomagać każdego dnia wzmocnić umysł. Rozweselające efekty tego programu mogą pomóc osiągnąć spokój, zwiększoną koncentrację i skupienie, podnieść zdolności poznawcze i ożywić. Używaj tego programu tak często jak tylko chcesz. Spróbuj zastąpić nim kofeinę dla szybkiego wzmocnienia.
Programy Relaksacyjne 2 – 8

Umiejętności zwalczania stresu i napięcia poprzez odprężeni można się nauczyć i wprowadzić ją w codzienne życie. Symptomy zwykłego zaniepokojenia, które czasem się pojawiają można złagodzić ucząc się świadomie przechodzić do wyciszonego stanu umysłu. Dzień przed wielkim wydarzeniem albo testem, przed składaniem ustnego sprawozdania lub wykonując fizyczną lub artystyczną czynność przed grupą są przykładami działań, które mogą wywołać napięcie i lęk.

Lęk jest jednym z głównych powodów zmniejszenia wydolności. W zalęknieniu nawet pomimo dobrego przygotowania można działać poniżej swoich możliwości. Programy stworzono po to, żeby pomóc nauczyć umysł łatwiej wchodzić w stan odprężenia i uczynić go częścią naszego normalnego stanu czuwania. W efekcie pojawia się ogólne poczucie spokoju i dobrostanu wzbogacającego nasze życie. Spokojne usposobienie może również pomóc budować pewność siebie, co znajduje przełożenie na osiągnięcia na niwie akademickiej, biznesowej czy w lepszej kondycji fizycznej.

Poniższe programy relaksacyjne można stosować przed snem, gdyż mogą pomóc stopniowo spowolnić aktywność umysłu. Korzyścią jest odprężenie, które pomoże lepiej się wysypiać i budzić się z poczuciem ożywienia.
Program 2 Lekkie Odprężenie Alfa 22 minuty

Zakres od środkowych beta do środkowych alfa 15 – 10 Hz
Program 3 Głębokie Odprężenie Alfa I 23 minuty

Niskie beta do niskich alfa 13 – 8 Hz
Program 4 Głębokie Odprężenie Alfa II 23 minuty

Zakres od średnich beta do niskich alfa/wysokich theta 14-7 Hz
Program 5 Indukcja Theta I 24 minuty

Średnie beta do theta 16 – 6 Hz
Program 6 Indukcja Theta II 23 minuty

Średnie beta do niskich theta 14 – 4 Hz
Program 7 Indukcja Theta III 30 minut

Niskie beta do niskich theta 14 – 4 Hz
Program 8 Indukcja Theta IV 40 minut

Średnie beta do theta 15 – 6 Hz
Programy Stymulacji/Podnoszenia Wydolności

Najlepsze efekty uzyskasz używając tych programów do trzech razy w tygodniu przez kilka tygodni. Programy stymulacji mogą również pomóc pokonać uczucie mentalnej ospałości, która, na przykład, występuje powszechnie po długich lotach przez ocean. Przy zmianie kilku stref czasowych zalecamy zastosowanie tych programów w momencie przybycia do celu albo wkrótce potem. Nie zalecamy jednak używać ich przed udaniem się nad spoczynek, gdyż mogą się okazać cokolwiek zbyt stymulujące. Mogą przydać się do realizacji wielu celów związanych z wydolnością, również w trakcie zawodów sportowych.
Program 9 Wzbogacanie Pamięci 21 Minut

Wysokie do niskich beta 17 – 13 Hz

Zacznij używać tego programu do poprawy wydajności pracy na uczelni. Używaj z początku dwa do trzech razy w tygodniu przez cztery do sześciu tygodnie żeby poprawić zdolność koncentracji. Regularne używanie ma pozytywne i długotrwałe oddziaływanie ze wspomnianą poprawą koncentracji i skutkują ożywieniem.
Program 10 Poprawa Zdolności Poznawczych 22 minuty

Wysokie do niskich beta 35 – 13 Hz

Ten program to znakomity następca Programu 9 przeznaczonego do poprawiania funkcjonowania umysłu. Może także być przydatny przy wykonywaniu wszelkich zadań związanych z wydolnością łącznie z zawodami sportowymi, do intensywnej pracy wymagającej wysokiej sprawności umysłowej lub do skomplikowanych czynności wymagającej dużej koncentracji umysłu. Ten program, a także Program 12 pomoże uspokoić nadaktywny umysł.

Program 11 Zwiększanie Koncentracji u Dzieci 35 Minut

Niskie do bardzo wysokich beta 13 – 49 Hz

Stwierdzono, że ten program pomaga poprawić nastrój i motywację dorosłych. Wielu użytkowników donosi o zauważalnej poprawie po dwóch lub trzech tygodniach używania. Może pomóc dzieciom, które mają trudności z koncentracją na zadaniu.
Program 12 Redukcja Bodźców/Zwiększanie Koncentracji Dorosłych 35 Minut

Bardzo wysokie do niskich beta 40 – 13 Hz

Ten program stworzono żeby poprawić uwagę, zdolność koncentracji i skupienia u dorosłych. Ten program może również wybitnie pomóc poprawić zdolności rozwiązywania problemów i złagodzić odczucia związane z nadmierną stymulacją umysłu i nadaktywnością.