Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Jak Rozplanować Sesje Biofeedback?

Oprogramowanie biofeedback Stone zawiera zestaw gier treningowych plus dodatkowe ekrany do ćwiczeń. Pytanie: jak zacząć? Jak rozplanować kolejne sesje z biofeedbackiem?

Najlepiej zacząć od sprawdzenia wszystkich gier po kolei. Przetestowania jak działają. Wysłuchania tego, co mówi przewodnik audio w każdym z ćwiczeń. Następnie, wykonania prób samodzielnie, bez przewodnika ponieważ, z pewnością, masz jakieś swoje wypracowane pomysły jak się wyciszyć i skupić. Teraz z użyciem biofeedbacku możesz dokładnie zmierzyć jak one wpływają na Twoje ciało. Która technika działa najszybciej, która wywołuje największy efekt na Twoje fizjologii Twoim myśleniu.

Kolejne sesje możesz planować jak Ci się podoba w kategorii wyboru narzędzi (gier czy ćwiczeń). Kluczowa jest systematyczność. Bez znaczenia czy zrobisz kilka razy jedną grę czy różne. Ważne, aby robić to systematycznie, najlepiej pięć razy w tygodniu po 10 minut.

Jedna gra zajmuje kilka minut, dlatego podczas sesji będzie można wykonać kilka gier. Zwykle, sesja to zagranie w trzy gry.

Po kilku treningach, Ty czy osoba jaką trenujesz będziecie mieć swoje ulubione gry. Dlatego, po prostu, wybieraj ulubioną grę na dany moment. Być może uzależnione to będzie od stanu psychicznego na początku konkretnej sesji. Bardziej coś na relaks czy bardziej na skupienie?

Trenuj w stanie huśtawki emocjonalnej, aby pomóc doraźnie, na uspokojenie, ale też w stanie pełnego spokoju, aby dopracowywać techniki.

Cokolwiek wybierzesz sprawiaj, aby sesje były zabawą i przyjemnością. Jeśli możesz porównuj wyniki z innymi albo ze swoimi z poprzednich sesji. Rywalizacja prowadzi często do zwiększenia treningu.

Pamiętaj jednak: celem tych wszystkich gier nie jest, aby opanować je do perfekcji na komputerze i na tym poprzestać. Zacznij stosować poznane techniki na skupienie i relaks w codziennych sytuacjach, kiedy są Ci potrzebne. Odkrywaj jak zmieniają się Twoje reakcje dzięki treningowi biofeedback. Jak opanowanie stresu, przywołanie spokoju i koncentracji przychodzi Ci z coraz większą łatwością.

Powodzenia i świetnej zabawy!
Marek JacenkoCo Ty o tym myślisz?

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza