Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Używamy jedynie 10 Procent Mózgu?

Mózg i 10 żarówek

Kto z nas nie spotkał się z tym stwierdzeniem?

Jakie to byłoby marnotrawstwo przyrody. Dać człowiekowi mózg i pozwolić na używanie dziesiątej jego części.

Niestety albo na szczęście używamy całego mózgu. Nie mniej nie więcej ale 100% mózgu. Pomysł że korzystamy jedynie z 10 procent mózgu to taki popularny fakt, mit który ładnie brzmi ale jest błędny.

Mózg dorosłej osoby waży około 1.4 kilograma co daje tylko 2 procent wagi całego ciała. Pobiera za to ogromną ilość energii! Dwadzieścia procent całej energii wyprodukowanej przez Twój organizm. I to kiedy odpoczywasz. Co ciekawe według badań Claude Messiera z uniwersytetu w Ottawie mózg mocno używany czy nie zużywa mniej więcej taką samą ilość energii.

W przeliczeniu mózg zużywa około 13 wat. Można by tą energią zasilić żarówkę energooszczędną. Gdyby ta teoria była słuszna mózg osoby używającej całego swojego mózgowego potencjału podczas odpoczynku zużywałby moc jaką można zasilić 10 żarówek (10 razy 10%). Oświetlić całe mieszkanie.

Wygląda na to że chodzi tutaj o nie porozumienie między fizycznym mózgiem a mocą ludzkiego umysłu. Wszystkie popularne religie zgodnie twierdzą że moc ludzkiego umysłu jest nie ograniczona, potężna.

W Ewangelii św Marka jest napisane: „Zaprawdę, powiadam wam: Kto powie tej górze: Podnieś się i rzuć się w morze, a nie wątpi w duszy, lecz wierzy, że spełni się to, co mówi, tak mu się stanie.”

Następne dwa zadania też warto dodać: „Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie. A kiedy stajecie do modlitwy, przebaczcie, jeśli macie co przeciw komu, aby także Ojciec wasz, który jest w niebie, przebaczył wam wykroczenia wasze”.

Do pomocy przy wizualizacji polecam Program Secret:
–> Wizualizuj Czegokolwiek Pragniesz i Obserwuj jak Twoje Marzenia się Spełniają (Kliknij tutaj i zobacz)

Życzę spełniania marzeń.
Marek JacenkoCo Ty o tym myślisz?

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza