Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Nowy, Łatwy w Interpretacji, Wykres Do Programu Biofeedback Stone

W najnowszej aktualizacji biofeedbacków HRV Stone Pro i Stone Pro Plus dostępny jest nowy wykres Balance. Pokazuje on na żywo balans między układem współczulnym („atak albo ucieczka”) a przywspółczulnym („odpoczynek i trawienie”).

Dzięki zastosowaniu kolorów wykres jest bardziej przejrzysty a interpretacja łatwa:

Więcej czerwonego – bardziej aktywny układ współczulny.
Więcej zielonego – przeważa działanie układu przywspółczulny.

Dzięki nowemu, dodatkowemu wykresowi odczyt stanu trenującego na biofeedbacku jest teraz jeszcze łatwiejszy.

Dla wszystkich posiadaczy Stone w wersji Pro oraz Pro Plus aktualizacja jest darmowa.

UWAGA: Nowa wersja będzie dostępna do pobrania. Aby otrzymać email z aktualizacją należy się zarejestrować na stronie: http://thebiofeedback.com/pl/register

Punkty Balansu są dodane do ekranu statystyk ale najważniejszym parametrem pozostaje Flow. Wykres Flow jest prosty w odczycie i pokazuje całościowy stan kondycji mentalnej. Większa wartość na wykresie flow większy stan flow, bardziej zrelaksowany i skupiony umysł.

Wykresy razem:

Uwaga: to nie są wszystkie dostępne wykresy. Jeśli potrzeba dokładniejszej analizy dostępne są jeszcze wykresy Instant HRV oraz Poincare. Można właczyć je w ustawieniach.


3 komentarze

Ciekawe i pomocne. Nie mogę jednaj znaleźć informacji co oznacza Flow, który jest prezentowany w programie na górnym wykresie. Zauważyłam,że nawet ,gdy Balans jest optymalny Flow może być przeciętny lub nawet niski. Bywa też odwrotnie. Czym jest więc Flow ?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź 🙂

Małgorzata, godz. 23:20

W idealnej sytuacji Flow i Balans będą bardzo wysokie. Balans to dodatkowy wskaźnik, reaguje nieco wolniej niż Flow. Polecam opierać się na Flow a Balans traktować jako wskaźnik dodatkowy.

Marek, godz. 11:11

Dzień dobry, mam zarejestrowany swój zestaw Stone, ale nie otrzymałam aktualizacji. Skąd mogłabym ją pobrać??

Daria, godz. 15:27

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza