Czym się zajmujemy

W ostatnim czasie zaczyna zacierać się granica pomiędzy poszczególnymi gałęziami nauki. Z połączenia różnych nauk powstają fascynujące odkrycia i rozkwitają zupełnie nowe dyscypliny. Zespół Instytutu Neurotechnologii tworzą inżynierowie zajmujący się badaniami możliwości wykorzystania najnowszych technologii komputerowych w dziedzinie medycyny. Wspierani przez, współpracujących z nami, psychiatrów i psychologów staramy się rozpowszechniać najnowsze osiągnięcia neurotechnologii w taki sposób aby możliwe było użytkowanie jej w domu. Bez pomocy lekarza.

Neurotechnologia to nowa interdyscyplinarna dziedzina medycyny. Ma ona za zadanie polepszyć możliwości psychiczne człowieka metodą treningu przy wykorzystaniu techniki komputerowej. Wykorzystuje zdobycze medycyny, psychologii oraz nowoczesnych technologii. Zajmuje się rozwojem i praktycznym zastosowaniem wyników badań naukowych nad możliwościami udoskonalenia i większej efektywności ludzkiego mózgu.
Godny podkreślenia jest stosunek medycyny klasycznej do neurotechnologii. Obydwa kierunki uzupełniają się celem podwyższenia jakości życia.

Obecnie działamy w 3 krajach, na 2 kontynentach.
Promując szeroko pojętą relaksację i walkę ze stresem metodami nowoczesnej psychologii.
Wśród naszych Klientów można znaleźć ZOZy, szpitale, gabinety psychologiczne, uczelnie oraz sportowców i osoby prywatne. Nasze produkty są używane przez mistrzów olimpijskich w Polsce i za granicą.

Historia

Od kiedy w 1999 roku powstał Biotech (w roku 2007 przekształcony w ION) cały czas prowadzimy badania nad rozwojem systemów biofeedback.

Neo


 

Początkowo oferowane rozwiązanie Neo posiadało jedynie technologię binaural-beats…


Neo SE

…po czym powstał jego ulepszony następca Neo SE (nie wymagał udziału komputera). Miał możliwość współpracy z walkmanem: odtwarzaczem kasetowym.


Blue Watcher
Game Port

Rozbudowanie Neo SE o biofeedback i powrót do współpracy z komputerem był kolejnym krokiem ku poprawie jakości działania oraz znacznego zwiększenia możliwości oferowanego rozwiązania. Tak powstał Watcher Game Port.

Oprogramowanie nie było ani super przyjazne ani intuicyjne…

 


Urządzenie było udoskonalane. Między innymi zmieniono czujniki. Od tej pory stosowane były nowoczesne elektrody co pozwoliło zwiększyć jakość pomiarów. Zastosowano lepsze złącza, rozwijano oprogramowanie.


Blue Watcher
USB

Następnie zastosowano nową, lepszą i szybszą technologię komunikacji z komputerem – przez złącze USB. Kolejnym krokiem było stworzenie szeregu gier wideo. Tak powstało kolejne oferowane rozwiązanie Blue Watcher.

 

 


Blue Watcher Tennis Edition

Poza oprogramowaniem do użytku domowego tworzymy programy dedykowane konkretnym dyscypliną sportowym. Przy współpracy z terapeutą, psychologiem sportu dr Pawłem Holasem tworzymy oprogramowanie dla urządzenia Blue Watcher na którym szkolą się najlepsi polscy tenisiści.

 

 

Blue Watcher II

Nowszy model biofeedbacku gsr, po zmianach w oprogramowaniu wewnętrznym był Blue Watcher wer. II. Powstały  programy dodatkowe: Meditation Games: Gry Medytacyjne oraz Gra Psychologiczna Luftbalon.

Po stronie komputera oprogramowanie było poprawiane, udoskonalane i rozwijane aż do wersji 5.

 

Stone

To najnowszy system biofeedback z ION. Najbardziej zaawansowany technologicznie biofeedback hrv.
Stone: Najnowszy Sysytem Biofeedback
 Więcej na temat Stone…

 


Staramy się stosować najlepsze dostępne technologie zachowując przy tym rozsądną cenę. Cały czas prowadzimy badania udoskonalając urządzenia zarówno sprzętowo jak i programowo.

Mamy nadzieję, iż spełniamy Państwa oczekiwania. Czekamy na wszelkie uwagi i komentarze. Dane kontaktowe znajdują się tutaj.