Możesz teraz dopisać się do listy! Kliknij tu

Nowości

Jak Często Stosować Relaksację Jacobsona?

Stosujesz Trening Jacobsona lub Relaksację Schultza z przewodnikiem audio? Ale jak często należy korzystać z takiej formy relaksacji, aby przyniosła ona spodziewane efekty?

Oczywiście im częściej stosuje się relaksację tym szybsze są efekty ale w praktyce wystarczy raz dziennie. Najlepiej mniej więcej zawsze o tej samej porze aby się przyzwyczaić. Zwykle najwygodniejszy czas to rano po przebudzeniu (relaksacja Schultza to tylko 10 minut [Posłuchaj Tutaj]) albo wieczorem przed pójściem spać. Przy czym słuchanie wieczorem może łatwo przerodzić się w sen. Więc należy mieć na uwadze że być może uda się przesłuchać tylko fragment przed zasięgnięciem.

Dobrze jest stosować naprzemiennie z innymi formami relaksacji jak spacery na świeżym powietrzy, uprawianie sportu czy hobby.

Poleca się też wprowadzić inne formy relaksacji połączone z wizualizacjami ja na przykład Nieograniczone Możliwości i Głębsze Zrozumienie: Deep Trance, Moje Magiczne Miejsce czy Swobodny Lot.

Która z relaksacji jest najlepsza?

Najlepiej sprawdzić możliwie najwięcej form relaksacji i wybrać takie które Tobie najbardziej przypadły do gustu. Być może jedna forma relaksacji z wymienionych tutaj jest nieco bardziej skuteczna od drugiej, jedna metoda wywołuje głębszą relaksację niż inna ale efekty pojawią się tylko i wyłącznie kiedy będziesz ją stosował. Więc sprawdź różne relaksacji i wybierz tą która najbardziej Ci odpowiada i stosuj ją jak najczęściej.

Stan głębokiego relaksu, nazywany czasem medytacją, pojawia się naturalnie podczas głębokiego snu jednak przed stosowaniem technik relaksacyjnych większość osób nigdy nie odczuwała świadome tego stanu. Dlatego za pierwszym kiedy świadomie odczuwa się stan naprawdę głębokiego relaksu odczucia są ogromnie przyjemne. Zresztą proszę zobaczyć co mówią osoby na przykład na temat nagrania Jacobsona:

„Otóż nigdy wcześniej,ani pewnie nigdy później nie doznam takiego CUDOWNEGO rozluźnienia,jak wtedy gdy słuchałam nagrania treningu Jacobsona!! Dziękuję serdecznie!”
„W moim rozumowaniu bardziej wpływa na rozluźnienie się i uwolnienie ciągle napiętych mięśni,niż samo słuchanie innych relaksacyjnych nagrań!Sam lektor wprowadza w stan odprężenia i spokoju!”

„Od razu po otrzymaniu nagrania relaksacyjnego odsłuchałam je i bardzo mi się spodobało.”

Warto podarować sobie takie chwile. Szczególnie że jest darmowa wersja treningu Jacobsona do pobrania tutaj.Co Ty o tym myślisz?

Twój komentarzNajpopularniejsze: biofeedback; relaks; szkolenie biofeedback; biofeedback hrv; trening; stres; mp3; na stres; Stone; relaksacja; biały szum; Blue Watcher; trening Jacobsona; gry; muzyka; medytacja; biofeedback opinie; relaksacja Jacobsona; gry biofeedback; trening Schultza