Blue Watcher

UWAGA: Blue Watcher nie jest już rozwijany. Zastąpiły go dwa nowe urządzenia: Stone i Flow HRV.

Kliknij tutaj aby zobaczyć więcej.

Opis poprzedniej, nie wspieranej już wersji urządzenia:

Za chwilę poznasz Blue Watchera – urządzenie oparte o technologię biofeedback opracowaną w amerykańskiej NASA, przystosowaną do domowego użytku. Wykorzystuje on od dawna stosowane i uznane metody zwalczania stresu i rozwoju osobistego:

 • biofeedback,
 • techniki relaksacyjne,
 • binaural beats.

Tylko w Blue Watcherze zupełnie rewolucyjnie połączyliśmy je w jeden system.

Z opinii użytkowników Blue Watchera wyłania mi się następujący obraz: człowiek zrelaksowany, który doskonale opanował stres. Świetnie wykorzystuje swój potencjał w pracy lub w szkole, ma świetną koncentrację. Widzę, jak szybko się uczy i czuję przyjemność, jaką mu to sprawia. Ma wspaniały wpływ na swoją rodzinę, przyjaciół, ma dla nich czas.

Jak do tego dojdziesz?

W zaciszu swojego domu, bez chodzenia na kursy, wykorzystując domowy komputer z przystawką.
Od 8 lat zajmujemy się neurotechnologią, dziedziną medycyny służącą właśnie jednemu celowi: poznawaniu i poszerzaniu możliwości ludzkiego mózgu.

Może nie słyszałeś jeszcze o biofeedbacku czy binaural beats? Zacznijmy po kolei…
Dla tych, którzy chcą odkryć, że stres przestał już dla nich być problemem.

Technik relaksacyjnych jest całe mnóstwo. Spróbuj poszukać w Internecie materiałów na ten temat. Znajdziesz mnóstwo kursów jogi, tai chi i nagrań relaksacyjnych. To na pewno warte uwagi i wartościowe metody. Jeżeli jesteś systematyczny, masz dużo czasu i pieniędzy, to warto ich spróbować.

Wiem, bo ja, moi współpracownicy, bliscy i znajomi wypróbowywaliśmy je przez ostatnich 8 lat. Możesz również wypróbować je samemu. A może nie chcesz już popełniać tych samych, co my błędów? Może wystarczą Ci rezultaty naszych lat pracy? Ich wynikiem jest Blue Watcher, czyli wykorzystanie do relaksacji biofeedbacku, binaural beats i muzyki relaksacyjnej. Ostatnio dołączyłem nagranie bardzo cenione przez psychologów trening relaksacyjny Jacobsona. I na tym jeszcze nie koniec: ciągle dodawane są do zestawu nowe elementy i udostępniamy je bezpłatnie użytkownikom.
Jak uczyć się trzy razy szybciej i mieć dwa razy więcej czasu na przyjemności

Czy zdałeś już sobie sprawę ile czasu tracisz siedząc nad książkami bezskutecznie próbując się skupić? Dlaczego? Bo Twój mózg był „nie dostrojony”.

Wiesz jak to jest, gdy usiłowałeś wkuć słówka na jakiś egzamin, ale one zupełnie nie chciały wejść, bo byłeś przemęczony lub po prostu nie mogłeś się skupić. Te zarwane noce… Czas nieubłaganie biegnący na przód. Wiesz pewnie jak to jest, gdy w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę z tego, że już za póˇno… Na pewno znasz ten stres i desperację. I na pewno wiesz jak to jest, gdy musisz przechodzić przez ten sam koszmar przy każdej następnej okazji: czy to egzaminu czy gdy musisz oddać „na wczoraj” ważny raport…

Nie oczekuj, że Blue Watcher uwolni Cię od konieczności przyswojenia materiału egzaminacyjnego, ale…

Teraz na moment wyobraź sobie inną sytuację: przed nauką wprowadzasz się w stan głębokiego relaksu za pomocą Blue Watchera. Potem zrelaksowany, rozluźniony i pełen zapału zabierasz się za np. zakuwanie słówek lub pisanie ważnego dokumentu. Efekt? Sam zobaczysz, kiedy zdasz sobie sprawę z możliwości pokonania stresu, problemów z koncentracją oraz przyśpieszenia nauki jakie daje biofeedback.
Trening fizyczny czy przygotowanie psychiczne stoi za sukcesami najlepszych sportowców?

Według czołowych trenerów skoków narciarskich, przygotowanie fizyczne czołowych zawodników jest prawie takie identyczne. To dlaczego inni wygrywają zawody za zawodami, a inni skarżą się na spadek formy? Decyduje o tym przygotowanie psychiczne. Tak było i jest w przypadku naszego najlepszego skoczka – Adama Małysza. Zarówno jego psycholog – dr Jan Blecharz, jak i sam Adam Małysz przyznają, że ogromne znaczenie w przygotowaniu psychicznym skoczka miały treningi biofeedback.

Metoda biofeedback to, co prawda tylko jeden z elementów wchodzących w skład treningu Adama Małysza, ale jestem przekonany, że ma niezwykle istotny wpływ na jego sukcesy. Pozwala mu się wyciszyć i skupić przed skokami, a to bywa w sporcie decydujące.dr Jan Blecharz, psycholog,
Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

Polski Związek Tenisowy wykorzystuje moje urządzenie Blue Watcher do treningu psychologicznego naszych najlepszych tenisistów.

Jako czynny psychoterapeuta, psychiatra i psycholog sportu znajduję urządzenie do biofeedbacku Blue Watcher jako bardzo przydatne zarówno w praktyce klinicznej jak i do treningu mentalnego dla sportowców. O jego przydatności stanowi przede wszystkim to, że dzięki regularnemu korzystaniu z możliwości jakie oferuje, moi klienci mogą nauczyć się efektywnego sposobu obniżania poziomu wzbudzenia fizjologicznego związanego z przeżywaniem lęku i napięcia, które towarzyszy często m in osobom cierpiącym na zaburzenia nerwicowe albo sportowcom np. tenisistom przed lub podczas ważnych meczów. Szczególnie podkreśliłbym trzy zalety tego urządzenia:1. Kompatybilność z komputerem PC. Umożliwia to zapisywanie na dysku twardym sesji biofeedbacku wykonanej danego dnia i o danej godzinie. Dzięki temu mogę porównywać zapisy z różnych dni i okresów, co pozwala m in. na śledzenie postępu w osiąganiu stanu relaksu u danej osoby.
2. Możliwość pomiaru aktywności elektrodermalnej skóry, miary psychofizjologicznej poziomu napięcia/rozluˇnienia organizmu. Dzięki temu mogę sprawdzać jak działają na moich podopiecznych techniki relaksacyjne oraz ogólnie monitorować stan napięcia fizjologicznego.
3. Urządzenie jest rozbudowane i daje szeroki wachlarz możliwości oddziaływania i zastosowania: i. biosprzężenie zwrotne ma charakter zarówno słuchowy, jak i wizualny; ii. tło muzyczne, zwłaszcza binaural sounds – szumy o specyficznej częstotliwości ułatwiającej synchronizację pracy półkul mózgowych oraz muzyka relaksacyjna urozmaicają oraz wzmagają wydatnie jego efektywność iii. dołączone gry umożliwiające w ciekawy sposób ćwiczenie obok relaksu innych umiejętności w tym koncentracji.Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom przeżywającym nadmierny lęk i napięcie, sportowcom chcącym nauczyć się metod kontroli i obniżania poziomu stresu i lęku związanego z uprawianą dyscypliną; jak i wszystkim osobom dążącym do rozwoju wewnętrznego w kierunku bardziej spokojnego i zharmonizowanego życia.Dr. Paweł Holas
II Klinika Psychiatrii AM w Warszawie,
Centrum CBT,
Psycholog sportu Polskiego Związku Tenisowego

Biofeedback

Biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych w NASA (Narodowa Administracja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) i jest wykorzystywany do poprawienia koncentracji i możliwości psychicznych astronautów.

Na czym polega zasada biofeedback?

1. Użytkownik poddawany jest gra w grę komputerową bez użycia myszki czy joysticka lub słucha zmieniających się dźwięków (binaural-beats zmuzyką).
2. Czujniki założone na palce użytkownika odbierają ze skóry informacje o jego stanie fizjologicznym (poziom stresu, napięcie mięśniowe).
3. Urządzenie Blue Watcher odbiera te sygnały i przekazuje do komputera.
4. Program analizuje odebrany sygnał i zmienia w łatwe do interpretacji dla użytkownika – zmienia się obraz gry komputerowej, zmieniają się dˇwięki binaural beats i muzyka. Nagradzając użytkownika za zmiany w pożądanym kierunku.
5. Obserwowanie tych zmian uczy jak mamy reagować aby pogłębić stanu relaksu i skupienia.

Mógłbyś zapytać się: po co to wszystko?

Po to, żebyś wyuczył się wywoływania pewnych częstotliwości fal mózgowych, które występują w stanach koncentracji, wydajnej pracy czy twórczego myślenia. Poprzez biofeedback dowiadujesz się, że Twój mózg osiąga taki właśnie stan, ponieważ dostajesz „nagrodę”: pomyślny wynik gry komputerowej lub zmiana słyszanego dˇwięku.

O zaletach biofeedbacku robi się ostatnio coraz głośniej w mediach.

Piosenkarka Doda Elektroda przyznała się, że przed testem na inteligencję poddała się serii treningów biofeedback. Niektóre gazety tym tłumaczyły wybitne rezultaty testu IQ Dody.

Biofeedback testowała również aktorka Joanna Brodzik w programie „Ona czyli Ja” w telewizji tvn.

Eksploracja zakamarków umysłu za pomocą metody biofeedback i efektywne obserwowanie jej za pomocą programów zintegrowanych z urządzeniem Blue Watcher może dać naprawdę wspaniałe efekty.

Zbigniew Jankowski
Magazyn Internetowy Załoga G

…Jak można się przekonać w kilka sekund po podłączeniu zestawu, oporność skóry jest dobrym wyznacznikiem rozluˇnienia a zestaw dość dobrze i szybko reaguje na każdą zmianę np. naszego nastroju. Podczas irytacji, częstotliwość dˇwięku generowanego przez bio natychmiast się zwiększała. Analogicznie, po zamknięciu oczu i rozluˇnieniu się, zestaw reagował zmniejszeniem częstotliwości i przyjemniejszym dˇwiękiem.

… Możemy wręcz naocznie (czy raczej „nausznie”) stwierdzić, jak nasze reakcje podczas sesji relaksacyjnej wpływają na nasze rozluˇnienie. Pozwala to na świadome wyeliminowanie tych elementów, które nas wytrącają z pożądanego stanu i koncentrację na tych dających oczekiwane efekty.

Janusz Konrad Jędrzejczyk
Wortal www.hypnos.pl

Odkryj potencjał ukryty w Twoim mózgu.

Teraz możesz przeczytać o drugiej technologii zastosowanej w Blue Watcherze: binaural beats.

Ale najpierw kilka podstawowych wiadomości o ludzkim mózgu…

Twój mózg składa się z dwóch półkul:

 • lewej, analitycznej, odpowiedzialnej za logikę
 • i prawej, odpowiedzialnej za wyobraźnię, kreatywność i myślenie intuicyjne.

W naszej kulturze i w systemie szkolnictwa dominuje ćwiczenie lewej półkuli, czyli systemu myślenia logicznego, matematycznego.

Jednak największe sukcesy w życiu, w pracy zawodowej osiągają ludzie, którzy używają w procesach myślenia i do rozwiązywania problemów obydwu półkul mózgowych.

I jeszcze ważna informacja:

Twój mózg w różnych stanach świadomości wytwarza słabe fale elektromagnetyczne o różnych częstotliwościach:

 • gamma – w wyjątkowych sytuacjach, takich jak stres czy lęk,
 • beta – najczęściej występujące fale w ciągu dnia,

 • alfa – w twórczych stanach inspiracji, występują przy pozytywnym myśleniu,

 • teta – w śnie z marzeniami sennymi, w transie hipnotycznym,

 • delta – podczas głębokiego, regenerującego snu.

W latach 60-tych neurolodzy zauważyli, że gdy pacjenci słuchali dˇwięków o wysokich częstotliwościach nieznacznie różniących się w prawym i lewym uchu, różnica częstotliwości powodowała słyszenie przez użytkownika dˇwięków nazwanych binaural beats (dudnienia różnicowe), które z kolei powodowały powstanie w mózgu określonych fal. Najlepiej wywołuje się fale alfa, tzw. stan alfa.

Kolejne badania pokazały, że binaural beats są lepiej odbierane przez użytkowników, gdy są maskowane szumami podobnymi do odgłosów otaczającej nas natury.

I tu dochodzimy do sedna sprawy:

Wyniki badań sugerują, że stan alfa jest stanem umysłu, w którym człowiek ma dostęp do obydwu półkul mózgowych, w związku z czym myślenie odbywa się za pomocą zarówno prawej, jak i lewej półkuli. Tworzy to specyficznie zrównoważony sposób myślenia, który w znaczny sposób zwiększa nasze możliwości rozumienia, zdolności twórcze i możliwości rozwiązywania problemów.Prof. Robert Ornstein,
The Psychology of Consciousness

Dzięki Łoczerowi nauczyłem się medytować! :)Słyszałem że mnisi tak potrafią się skupić na jednej rzeczy żeby wyłączyć wszystko inne… ale od początku. …

Od około tygodnia trenowałem codziennie (no prawie) po jakieś 30 minut. … nic się nie działo. Dopiero jadąc na weekend majowy do domu. Z zaskoczeniem odkryłem jak wiele się nauczyłem. Jakby lekko przysnąłem ale umysł miałem bardzo jasny i bardzo jasny. Myślałem o jednym problemie z pracy i TYLKO TO, żadnych dodatkowych myśli po prostu ja i to. Genialne. Nareszcie wiem co znaczy medytować. Żadnych hałasów, głosów, tylko ja i sprawa nad którą myślałem. Podczas treningu [z Blue Watcherem] skupiałem się jedynie na dˇwiękach i mechanizmie działania biofeedbacku. Na tyle się w to wciągałem że zapominałem o wszystkich innych rzeczach. Po prostu trenowałem. Ale niesamowite jest to że to działa nawet po treningu. Po prostu w codziennym życiu. Myślałem że żeby uzyskać takie wyniki trzeba trenować dłużej a tu proszę taka niespodzianka. Dla porządku muszę dodać że sprawę z tego jak mi się myślało zdałem sobie dopiero po „obudzeniu”.

Redaktor strony
na temat metod nauki w relaksie
Zbyszek Nowak

Jesteśmy założycielami Instytutu AQUARIUS. Nauczamy relaksacji i medytacji, a dokładniej wykorzystywania odmiennych stanów świadomości (alfa i theta) w leczeniu chorób, pozbywania się stresu, rozwiązywania problemów itp.

Z Blue Watchera jesteśmy zadowoleni, bo dzięki niemu widzimy jak różne osoby potrafią się relaksować, jakie techniki na nie działają. Dzięki Watcherowi nasza praca jest bardziej wydajna jak i same osoby podłączane po sesji widzą jak reagują, widzą rezultaty swojej i naszej pracy. Po przeanalizowaniu kilku wykresów pacjent może dokładnie zobaczyć jakie postępy poczynił w osiąganiu kontrolowanego stanu alfa.

Dzięki Watcherowi to, co robimy jest bardziej namacalne zarówno dla pacjentów jak i dla nas samych. Bardzo dobrą funkcją jest obserwowanie na żywo jak reaguje człowiek, jak się rozluˇnia. Dzięki temu albo pogłębiamy rozluˇnienie przed wizualizacjami albo skracamy tak by pacjent nie odleciał (nie zasnął).

Pozdrawiamy,

Anna Karolina Hawryńska,
Michał Łasak

(Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie opinie kliknij tu.)

Co to właściwie jest Blue Watcher?

System Blue Watcher składa się z:

 • oprogramowania,
 • urządzenia odbierającego dane z czujników wykonanego w nowoczesnej technologii USB,
 • czujników zakładanych na palce.

Dzięki temu wszystkiemu możesz:

 • Poddać się sesji relaksacyjnej, a następnie przeanalizować przebieg swojej relaksacji na łatwym do interpretacji wykresie

 • Przyjazne zestawienie wyników z kolejnych sesji:

 • Możesz poćwiczyć swój umysł i koncentrację grając w gry komputerowe samymi myślami. Obraz na ekranie komputera będzie zmieniał się pod wpływem Twojego umysłu. Rozpraszasz się lub denerwujesz – piłka znika z ekranu lub w popularnej grze Arkanoid nie znikają cegiełki. Jesteś zrelaksowany – cegiełki znikają lub w innej grze – piłka powiększa się i zaczyna wypełniać cały ekran.

Gra komputerowa bez joysticka czy myszy? Magia?

Nie, to najnowsza technologia w wersji przyjaznej dla użytkownika.
Wydaje się nieprawdopodobne, że urządzenie wykorzystujące technologię biofeedback może kosztować tylko 697 zł!

Często dostaję telefony od klientów w rodzaju: „Właśnie oglądam Waszą stronę i chcę kupić Blue Watchera. Ale koleżanka powiedziała mi, że takie urządzenie kosztuje około 40 tysięcy złotych… Dlaczego u Was jest tak tanio?”

Wielokrotnie zastanawiałem się, czy nie podnieść ceny, bo 697 zł może wyglądać rzeczywiście niewiarygodnie.

Jest kilka powodów:

 • aNie kupujesz całego komputera, wykorzystujesz domowego peceta jako centrum dowodzenia, znakomicie się do tego nadaje,
 • Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika: z urządzenia korzystasz sam, bez pomocy terapeutów, lekarzy,
 • Urządzenie można łatwo podłączyć: zamiast przysyłać do Ciebie technika, wysyłam Ci znacznie tańszą szczegółową instrukcję obsługi.
 • Tak właśnie stworzono Blue Watchera, aby uczynić biofeedback dostępnym.

Testuj przez 30 dni – na moje ryzyko

 

Dodatkowo, daję Ci Blue Watchera do przetestowania na 30 dni. Zachowasz go tylko wtedy, gdy spełni Twoje oczekiwania. Jeżeli miałoby się stać inaczej, oddajesz produkt a ja zwracam Ci pieniądze.

Życzę wielu sukcesów i ciekawych odkryć wszystkim obecnym i przyszłym użytkownikom Blue Watchera,

 

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć skład systemu i zamówić

 

P.S. Dbam o moich klientów i wszystkie aktualizacje programu dostają oni za darmo, do pobrania ze strony dla użytkowników. Nowe wersje pojawiają się zwykle co około 4 miesiące. Bardzo często użytkownicy decydują jakie funkcje zostaną dodane.

P.S.2. Jeżeli jeszcze nie jesteś w pełni przekonany o możliwościach lepszego wykorzystania ludzkiego mózgu, a chcesz jako pierwszy dowiadywać się o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie oraz o naszych projektach i specjalnych ofertach, możesz zostawić nam swój email (formularz na górze po prawej). Pozostanie on tylko u nas, zgodnie z naszą polityką prywatności.

Z przyjemnością odebrałem dziś oczekiwaną od tygodnia przesyłkę. Jakieś 20 minut temu zakończyłem pierwszą sesję.

Dotychczas bardzo intensywnie (także w celach badawczych) stosowałem płyty z dˇwiękami binaural beats. Z różnych powodów nigdy nie czułem przy nich komfortu (zawsze jakaś grupa mięśni była napięta, moje myśli odbiegały zupełnie od dˇwięków). I dlatego kilka miesięcy temu zawiesiłem dalsze ćwiczenia.

Także z różnych powodów teraz postanowiłem wrócić do treningu umysłu. Jednak tym razem z urządzeniem, które chciałem mieć już od bardzo dawna. Różnice są znaczne. Po pierwsze, w czasie relaksu odkryłem, że jestem całkiem rozluˇniony, a skupienie na dˇwięku utrzymywałem z przyjemnością. Jak mogłem na początku sesji uznać ów dˇwięk za drażniący??

Odkryłem pewien mankament: zaburzenie czasu. „Mankament” oczywiście z przymrużeniem oka. Zazwyczaj słuchanie trzydziesto-minutowych płyt binaural beats było dla mnie udręką. W tym przypadku nie zorientowałem się, że minęły aż czterdzieści dwie minuty. I wciąż miałem ochotę na więcej.

Czuję się świetnie, a muzyka brzmi… całkiem inaczej. Na pewno wiecie, co mam na myśli.
Wcześniej tylko wierzyłem, teraz jestem pewien, że potrzebowałem Watchera. Korzyści z relaksu Państwa metodą jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić w jednym liście.

Załączam pozdrowienia
Piotr Laskowski

 


ASPEKTY PRAWNE Zgodnie z polskimi regulacjami prawnymi, wszelkie informacje zamieszczone w serwisie Relaksacja.pl oraz oferowane urządzenia mogą być wykorzystane jedynie w celach eksperymentalnych i badań naukowych. Stosowanie ich w praktyce na własną odpowiedzialność.