Zbiór recenzji

Wypowiedzi użytkowników, którzy już czerpią korzyści z systemu biofeedback Blue Watcher.

Opinie
Magazyn Internetowy

Redaktor Załogi G testuje Watchera. Przedstawia swoje pierwsze wrażenia z przebywania w stanie głębokiego relaksu… „Eksploracja zakamarków umysłu za pomocą metody biofeedback i efektywne obserwowanie jej za pomocą programów zintegrowanych z urządzeniem Watcher może dać naprawdę wspaniałe efekty.” [Aby zobaczyć całość kliknij tu.] (ZG nr 36)
Jeden z użytkowników

Szanowne Biotech!

Z przyjemnością odebrałem dziś oczekiwaną od tygodnia przesyłkę. Jakieś 20 minut temu zakończyłem pierwszą sesję.
Dotychczas bardzo intensywnie (także w celach badawczych) stosowałem płyty z dźwiękami binaural beats. Z różnych powodów nigdy nie czułem przy nich komfortu (zawsze jakaś grupa mięśni była napięta, moje myśli odbiegały zupełnie od dźwięków). I dlatego kilka miesięcy temu zawiesiłem dalsze ćwiczenia.
Także z różnych powodów teraz postanowiłem wrócić do treningu umysłu. Jednak tym razem z urządzeniem, które chciałem mieć już od bardzo dawna. Różnice są znaczne. Po pierwsze, w czasie relaksu odkryłem, że jestem całkiem rozluźniony, a skupienie na dźwięku utrzymywałem z przyjemnością. Jak mogłem na początku sesji uznać ów dźwięk za drażniący??
Odkryłem pewien mankament: zaburzenie czasu. „Mankament” oczywiście z przymrużeniem oka. Zazwyczaj słuchanie trzydziesto-minutowych płyt binaural beats było dla mnie udręką. W tym przypadku nie zorientowałem się, że minęły aż czterdzieści dwie minuty. I wciąż miałem ochotę na więcej.
Czuję się świetnie, a muzyka brzmi… całkiem inaczej. Na pewno wiecie, co mam na myśli. Wcześniej tylko wierzyłem, teraz jestem pewien, że potrzebowałem Watchera. Korzyści z relaksu Państwa metodą jest tak wiele, że nie sposób ich wymienić w jednym liście.

Załączam pozdrowienia
Piotr Laskowski

Magazyn Komputerowy

Jedna z największych gazet na rynku prasy komputerowej pisze… „służy przede wszystkim do osiągania stanu głębokiej relaksacji. Generuje specjalny rodzaj dˇwięków pomagających się odprężyć” [ Aby zobaczyć więcej artykułu kliknij tu.] (PC World 09/2004)
Wortal Internetowy

Redakcja wortalu Hypnos przetestowała system Watcher.
” Zestaw daje możliwość obiektywnego stwierdzenia poziomu rozluźnienia. To jest coś, czego brakuje szczególnie na początku nauki autohipnozy czy relaksacji. Dzięki „Watcher’owi” jesteśmy w stanie łatwo ocenić, które techniki relaksacyjne powodują najlepsze i najszybsze efekty. W normalnych warunkach trwa to znacznie dłużej i opiera się tylko na subiektywnych odczuciach. Możemy wręcz naocznie (czy raczej „nausznie”) stwierdzić, jak nasze reakcje podczas sesji relaksacyjnej wpływają na nasze rozluźnienie. Pozwala to na świadome wyeliminowanie tych elementów, które nas wytrącają z pożądanego stanu i koncentrację na tych dających oczekiwane efekty.” [Aby zobaczyć całość kliknij tu.]
Wykorzystanie profesjonalnie
Dr Paweł Zieliński

Jak się okazuje Watchera można wykorzystywać również, dzięki wysokiej jakości wykonania, w badaniach naukowych. Artykuł na temat podstaw medytacji. Zawiera opis badań z wykorzystaniem Watchera. [Aby zobaczyć całość kliknij tu.] (strona Autora)

Witamy!Jesteśmy założycielami Instytutu AQUARIUS. Nauczamy relaksacji i medytacji, a dokładniej wykorzystywania odmiennych stanów świadomości (alfa i theta) w leczeniu chorób, pozbywania się stresu, rozwiązywania problemów itp..

Z Watchera jesteśmy zadowoleni, bo dzięki niemu widzimy jak różne osoby potrafią się relaksować, jakie techniki na nie działają. Dzięki Watcherowi nasza praca jest bardziej wydajna jak i same osoby podłączane po sesji widzą jak reagują, widzą rezultaty swojej i naszej pracy. Po przeanalizowaniu kilku wykresów pacjent może dokładnie zobaczyć jakie postępy poczynił w osiąganiu kontrolowanego stanu alfa.

Dzięki Watcherowi to, co robimy jest bardziej namacalne zarówno dla pacjentów jak i dla nas samych. Bardzo dobrą funkcją jest obserwowanie na żywo jak reaguje człowiek, jak się rozluźnia. Dzięki temu albo pogłębiamy rozluźnienie przed wizualizacjami albo skracamy tak by pacjent nie odleciał (nie zasnął).

Pozdrawiamy
Anna Karolina i Michał

Polski Związek Tenisowy

Polski Związek Tenisowy wykorzystuje moje urządzenie Blue Watcher do treningu psychologicznego naszych najlepszych tenisistów.

Jako czynny psychoterapeuta, psychiatra i psycholog sportu znajduję urządzenie do biofeedbacku Blue Watcher jako bardzo przydatne zarówno w praktyce klinicznej jak i do treningu mentalnego dla sportowców. O jego przydatności stanowi przede wszystkim to, że dzięki regularnemu korzystaniu z możliwości jakie oferuje, moi klienci mogą nauczyć się efektywnego sposobu obniżania poziomu wzbudzenia fizjologicznego związanego z przeżywaniem lęku i napięcia, które towarzyszy często m in osobom cierpiącym na zaburzenia nerwicowe albo sportowcom np. tenisistom przed lub podczas ważnych meczów. Szczególnie podkreśliłbym trzy zalety tego urządzenia:1. Kompatybilność z komputerem PC. Umożliwia to zapisywanie na dysku twardym sesji biofeedbacku wykonanej danego dnia i o danej godzinie. Dzięki temu mogę porównywać zapisy z różnych dni i okresów, co pozwala m in. na śledzenie postępu w osiąganiu stanu relaksu u danej osoby.
2. Możliwość pomiaru aktywności elektrodermalnej skóry, miary psychofizjologicznej poziomu napięcia/rozluźnienia organizmu. Dzięki temu mogę sprawdzać jak działają na moich podopiecznych techniki relaksacyjne oraz ogólnie monitorować stan napięcia fizjologicznego.
3. Urządzenie jest rozbudowane i daje szeroki wachlarz możliwości oddziaływania i zastosowania: i. biosprzężenie zwrotne ma charakter zarówno słuchowy, jak i wizualny; ii. tło muzyczne, zwłaszcza binaural sounds – szumy o specyficznej częstotliwości ułatwiającej synchronizację pracy półkul mózgowych oraz muzyka relaksacyjna urozmaicają oraz wzmagają wydatnie jego efektywność iii. dołączone gry umożliwiające w ciekawy sposób ćwiczenie obok relaksu innych umiejętności w tym koncentracji.Zdecydowanie polecam, szczególnie osobom przeżywającym nadmierny lęk i napięcie, sportowcom chcącym nauczyć się metod kontroli i obniżania poziomu stresu i lęku związanego z uprawianą dyscypliną; jak i wszystkim osobom dążącym do rozwoju wewnętrznego w kierunku bardziej spokojnego i zharmonizowanego życia.
Dr. Paweł Holas
II Klinika Psychiatrii AM w Warszawie,
Centrum CBT,
Psycholog sportu Polskiego Związku Tenisowego

Tutaj zobaczysz co dostają użytkownicy systemu zupełnie za darmo.